Kuo skiriasi Chlorelė ir Spirulina?

Daugeliu aspektų šie du dumbliai yra labai panašūs, tačiau mokslininkai juos priskiria dviems skirtingoms mikrodumblių klasėms. Chlorelė yra sferinis vienaląstis mikroorganizmas, turintis branduolį . Spirulina – spiralinė daugialąstė cianobakterija, šimtą kartų didesnė nei Chlorelės ląstelė, neturinti branduolio.  Chlorelė auga gėluose vandenyse, šis dumblis yra labai smulkus ir būtent dėl to jam kultivuoti yra reikalinga sudėtingesnė įranga. Spirulina auga didelio šarmingumo vandenyje, kur nedaug kitų mikroorganizmų gali daugintis, todėl ją apdirbti ir imti jos derlių yra lengviau. 

Maistinės šių dumblių savybės yra labai panašios. Bendrai paėmus, Spirulinoje yra šiek tiek daugiau baltymų ir geležies, daugiau sočiųjų riebųjų rūgščių, kalio, cinko ir kalcio; joje taip pat daug vitamino B (B1, B2, B3, B6 ir B12), vitaminų C, D ir E ir fikocianino. Panašiai vitaminų turi ir Chlorelė, joje šiek tiek mažiau baltymų, bet daugiau antioksidantų, daugiau vitamino K, nei Spirulinoje. Joje yra fosforo, triptofano (taip reikalingo žmonėms, turintiems sunkių emocinių išgyvenimų ir linkusiems į depresiją), pantoteno rūgšties (vitamino B) – tai tie komponentai, kurių Spirulinoje nėra. Spirulinoje žymiai daugiau beta karotino,  Chlorelėje – 4-5 kartus daugiau chlorofilo, nei Spirulinoje. Chlorelė – puikus liuteino, vieno svarbiausių karotenoidų, šaltinis. Jo Spirulinoje nėra.

Žmonės, ketinantys pradėti vartoti maistinguosius dumblius, dažnai negali nuspręsti, ką jiems vartoti – Chlorelę ar Spiruliną. Tokiu atveju geriausia vartoti šiuos du dumblius kartu. Kadangi nevalgome to paties maisto kasdien, taip ir su šiais maisto papildais galima varijuoti: galite vartoti juos kartu, galite vieną po kito vartoti, laikas nuo laiko kaitaliodami. Abiejų dumblių vartojimas, kartu ar atskirai, neabejotinai suteiks jums naudos ir energijos.

Kiek ir kada vartoti?

Chlorelė ir Spirulina yra pilnavertis maisto produktas, tik pagal įstatymus turime savo produktus vadinti maisto papildais. Dėl to rekomendacijos dėl „dozavimo“ yra bereikalingos, nes perdozuoti jų beveik neįmanoma. Žmonių kūno sudėjimai, jų sveikatos būklės, kokių nors medžiagų trūkumai, gyvenimo būdai skiriasi, todėl ir maistingųjų dumblių vartojimo kiekiai gali ir turi skirtis. Sveikam žmogui rekomenduojama 3-4 g dozė, jei reikalinga daugiau energijos ar negaunama pakankamas maistingųjų medžiagų kiekis per maistą (pvz. kelionėse), galima vartoti 10-20 g. per dieną, sportininkai vartoja net 40 g per dieną. Laba svarbu, jei vartojate maistinguosius dumblius, gerti daugiau nei yprasta vandens.

Tik pradėjus vartoti dumblius, galima pajusti jų stiprų valomąjį poveikį, todėl bendra rekomendacija yra pradėti nuo mažesnių dozių; duoti organizmui apsiprasti su nauju maistu nuo 2-4 savaičių ir palaipsniui vartoti didesnį kiekį. Tabletes galima sukramtyti ar nuryti nekramtytas, užgeriant drungnu vandeniu ar nerūgščiomis sultimis. Milteliai gali būti maišomi su vaisiais ir daržovėmis, jugurtu ir pan. , suplakti kokteilyje, įmaišyti į maistą (sriubas, padažus, užtepėles, troškinius). Svarbu nekaitinti ir nevirti jų, nes bus prarasta daug maistingųjų medžiagų. Nebandykite miltelių praryti prieš tai nesumaišę su skysčiu, jums nepasiseks.

Tablečių ir miltelių suteikiama nauda yra ta pati.

Kada galima tikėtis pajausti dumblių vartojimo rezultatus?

Turėkite omeny, kad mūsų produktai yra pilnavertis maistas, ne vaistai. Kai kurie žmonės teigia, kad jaučia energijos antplūdį jau po keleto dienų vartojimo. Kai kurios būsenos tikrai gali pagerėti per 1-2 dienas, tai - vidurių užkietėjimas ar blogas kvapas iš burnos. Tačiau esminė nauda, suteikiama chlorelės ir spirulinos, pajaučiama per ilgesnį laiką, vėlgi - priklausomai nuo kiekvieno žmogaus organizmo būklės. Teigiama, kad pastebimas rezultatas atsiranda po 2-3 mėnesių vartojimo.

 

Ar jūsų produktai tinka vaikams?

Mūsų produktai yra saugūs ir naudingi bet kokio amžiaus vaikams, tačiau neatstoja subalansuotos visavertės mitybos. Juose yra maistingosios medžiagos ir vitaminai, reikalingi augančiam organizmui: jie stimuliuoja ląstelių augimą, stiprina imunitetą, juose yra daug omega rūgščių, kurios turi įtakos vaikų smegenims, gebėjimui susikaupti. Paprastai vaikams duodama nuo ¼ iki ½ suaugusio žmogaus dozės. Kita taikoma taisyklė būtų: už kiekvienus vaiko gyvenimo metus galima jam duoti 250 mg produkto, taigi, 10 metų vaikas vartoja 2-3 gramus, vyresni – jau suaugusiojo rekomenduojamą dozę, t.y. 3 g. Visgi, jei nusprendėte vaiko mityboje daryti esminius pokyčius, rekomenduojame pasitarti su pediatru ar dietologu.

 

O kaip dėl naminių gyvūnų ir žuvyčių?

Kiekvienas naminius gyvunus mylintis šeimininkas rūpinasi savo augintinio sveikata ir mityba. Gyvūnai, kaip ir žmonės, patiria nemažai streso ir, jei jų mityba netinkama, jų sveikata gali pašlyti. Toks natūralus maistas, kaip dumbliai, gali būti puiki priemonė sustiprinti ar palaikyti gerą jūsų augintinio sveikatą, pagerinti virškinimą ir ištaisyti mitybos trūkumus, pagerinti jų nuotaiką ir išvaizdą. Drąsiai dalinkitės savo Chlorele ar Spirulina, nes tai kas tinka jums – tikrai tiks jūsų augintiniui.

Daugelis žmonių duoda mūsų produktų coi karpiams, dekoratyviniams karosams, egzotiškiems paukščiams – tai ne tik papildo jų mitybą, bet ir suteikia spalvos. Mūsų produktuose nėra jokių cheminių ar rišančių medžiagų, todėl jie saugūs jautriems, mažiems organizmams.

Dozės labai priklauso nuo gyvūno dydžio: dideliems šunims: 3 g per dieną, katėms – 2 g, graužikams – 500 mg. Geriausia produkto jiems duoti ryte, skrandžiui esant tuščiam. Tabletės, jei neturite miltelių, gali būti sutrupinamos ir įdedamos į pieną, skirtą mažyliams maitinti. Dažniausiai gyvūnams patinka mūsų dumbliai, jie mielai patys vaišinasi, jei duodate. Iš patirties žinome, kad katėms labiau patinka chlorelė.

 

Ar jūsų produktai tinka veganams ir vegetarams?

Taip, visi mūsų produktai 100 % tinka veganams ir vegetarams. Vegetarams dažnai trūksta Vitamino B-12, geležies ir amino rūgščių. Mūsų Chlorelėje ir Spirulinoje yra daug vitamino B-12, Omega-3 riebiosios rūgšties ir beveik visų kitų amino rūgščių, iš jų 9 – esminės (arba nepakeičiamos) amino rūgštys. Kasdien vartojami, mūsų produktai gali sėkmingai užpildyti šių medžiagų trūkumą.

 

Ar galima vartoti jūsų produkto nėščioms ir maitinančioms moterims?

Mūsų produktai gali būti kasdienės mitybos dalimi moterų, kurios ruošiasi pastoti, jau laukiasi, ar ką tik pagimdžiusių. Kol moteris nėščia, maistingąsias medžiagas greitai pasisavina vaikelis. Mūsų natūralūs maisto papildai yra nuostabus maistas, suteikiantis optimalų kiekį maistingųjų medžiagų, taip reikalingų būsimoms mamoms:  čia yra ir folio rūgšties, ir selenas, ir būtinosios riebiosios rūgštys, kaip Gama linoleno rūgštis, daug kitų naudingų medžiagų. Mūsų dumbliai ir Žaliokai yra saugūs maitinančioms mamoms, kurios perduoda vaikams per savo pieną maistingąsias medžiagas. Tačiau, jei esate nėščia ir maitinate, prieš vartodamos bet kokius maisto papildus, visgi pasitarkite su savo gydytoju.

 

Ar galiu vartoti šiuos produktus, jei vartoju cheminius vaistus?

Mūsų produktai yra pilnavertis maistas ir neturėtų daryti įtakos vaistų poveikiui. Tačiau yra kelios aplinkybės, į kurias reiktų atsižvelgti, pradedant vartoti žemiau nurodytus vaistus:

1)      Dumbliai gali pagerinti imuninės sistemos veiklą. Pagerindami imuninę sistemą, tuo pačiu jie gali bloginti vaistų, slopinančių imuninę sistemą (imunosupresantų), efektyvumą. Taip pat gali trukdyti kontroliuoti kitas autoimunines ligas.

2)      Dumbliuose daug vitamino K. Šis vitaminas labai svarbus kraujo krešėjimo funkcijai. Vaistas Warfarin (Coumadin) skiriamas siekiant stabdyti kraujo krešėjimą. Gerindami kraujo krešėjimą, dumbliai gali mažinti minėto vaisto efektyvumą.

Mes rekomenduojame aptarti dumblių vartojimą su gydytoju, prieš pradedant vartoti bet kuriuos cheminius vaistus.

 

Ar būna kokių nors šalutinių reiškinių, vartojant dumblius?

  • Kadangi vartojant mūsų produktų suaktyvinama žarnyno peristaltika, kelias dienas nuo vartojimo pradžios gali pastebimai pūsti vidurius, jie gali sukietėti ar atvirkščiai – pernelyg suminkštėti. Po kelių dienų, žarnynui prasivalius, šie pojūčiai dažniausiai dingsta.
  • Lengvas pykinimas, galvos skausmas ar svaigimas, troškulys. Tai gali būti prasidėjusio organizmo valymosi požymiai. Gerkite daugiau vandens. Jei šie pojūčiai nepraeis savaitės bėgy, vartojimą nutraukite.
  • 1 proc. Žmonių netoleruoja Chlorelės. Jei su Chlorelės vartojimo pradžia galite susieti alerginę reakciją, vartojimą nutraukite.

Aukščiau išvardyti pojūčiai negali būti vadinami pašaliniu poveikiu, greičiau tai ženklas, kad prasidėjo aktyvus organizmo valymasis nuo toksinų. Tačiau, esant bet kokiai nekomfortabiliai savijautai, rekomenduojame pradžiai sumažinti vartojamo produkto dozę ir, jei nemalonūs pojūčiai nesiliauja, nutraukti vartojimą.